Szczepienia przeciwko COVID-19 na UKSW

Na UKSW ruszają szczepienia przeciwko COVID-19. Studenci, pracownicy Uniwersytetu, jak również mieszkańcy Warszawy i okolic będą mogli zaszczepić się od 6 do 11 grudnia na kampusie Wóycickiego.

Chętni mogą zaszczepić się pierwszą, drugą lub trzecią dawką preparatu Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech. Szczepienie odbędzie się w dniach 6-11 grudnia w sali 009 budynku 23 na kampusie Uczelni przy ul. Wóycickiego. W punkcie szczepień możliwy będzie także pomiar ciśnienia oraz poziom glikemii w ramach akcji prozdrowotnej prowadzonej przez studentów WM.CM UKSW.

Zapisy na szczepienie są obligatoryjne i odbywają się poprzez formularz: https://forms.gle/kPYTrdyT2goX8d6YA lub pod numerem telefonu: +48 571 788 332.

Trzecią dawkę może przyjąć automatycznie każdy w wieku 18-49 lat po 6 miesiącach od daty pełnego zaszczepienia. Osoby 50+ mogą się zaszczepić po 5 miesiącach.

Osoby wymagające przyjęcia trzeciej dawki przed terminem ze względu na niski poziom przeciwciał również mają taką możliwość. Muszą mieć jednak wystawione ważne e-skierowanie.

Pierwszych dwustu pacjentów otrzyma upominki promujące akcję!

W holu budynku 23 natomiast, znajdzie się punkt Fundacji DKMS, w którym odbędzie się rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku. Od chętnych zostaną pobrane wymazy z jamy ustnej i zapisane dane kontaktowe.

Akcję szczepień na naszym Uniwersytecie przygotowali, w ramach rządowej akcji Ostatnia Prosta #SzczepimySię Samorząd Studentów UKSW, Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy, prof. dr hab. n. med. Dariusz Kosior, prorektor ds. medycznych oraz dr n. farm. Piotr Merks z Wydziału Medycznego. Collegium Medicum UKSW.

Samorząd organizuje również wykład dr Joanny Bogusz z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, która opowie o bezpieczeństwie i skuteczności szczepień. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia o godz. 19.30 w trybie online, na fanpage’u Samorządu Studentów UKSW na Facebooku.

Opinię dotyczącą szczepień można wyrazić, wypełniając ankietę dostępną pod linkiem: https://forms.gle/2Vb1H3eGUccjFNHEA

Akcję szczepień na UKSW wspierają również:

  • Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
  • Mazowiecki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia
  • ZOZ Białołęka
  • Cosmedica