Wojciech J. Górski
Przewodniczący Komisji ds. Nauki i Projektów Badawczych
nauka@samorzad.uksw.edu.pl
tel. kom.: +48 571 788 332

W ciągu kilku ostatnich lat na UKSW można zauważyć wzmożoną aktywność naukową i popularnonaukową. Z każdym semestrem otwierają się nowe Studenckie Koła Naukowe i rodzą się nowe, wartościowe wydarzenia mające szerzyć wiedzą pośród studentów naszego Uniwersytetu.

Komisja ds. Nauki i Projektów Badawczych zrzesza wszystkie studenckie koła naukowe oraz organizacje chcące prowadzić rozwiniętą działalność naukową. Pomagamy zarówno całym jednostkom jak i interesantom indywidualnym w przygotowaniu, utrzymaniu finansowania oraz ewentualnej publikacji i komercjalizacji wyników badań, a także organizacji wydarzeń popularnonaukowych. Ponadto komisja ta stara się integrować studentów z różnych wydziałów i kierunków, których łączy potrzeba poszerzania swojej wiedzy i jej propagowania. Staramy się w ten sposób wytworzyć fundament do interdyscyplinarnych zespołów badawczych mogących prowadzić badania nierzadko innowacyjne i wysokiej jakości, a także międzywydziałowych inicjatyw popularnonaukowych promujących wierzę zarówno na Uniwersytecie, jak i poza nim.

Zdajemy sobie sprawę, że stawianie pierwszych kroków w organizacji takich projektów i wydarzeń nie jest łatwe. Często nie wiadomo, do kogo się w pierwszej kolejności odezwać. Wielu pomysłodawców i ambitnych osób zniechęca się zderzając się z natłokiem formularzy i druków. Dlatego mając na uwadze potrzebą rozwoju zarówno samych studentów jak i UKSW, z wielką chęcią doradzimy i pomożemy postawić swoje pierwsze kroki w ww. sprawach.

Jeśli chcesz:

• utworzyć nowe koło naukowe, organizację studencką lub reaktywować wcześniej zawieszoną społeczność,
  • chciałbyś zorganizować konferencję, wydarzenie popularnonaukowe lub warsztaty w ramach swojego koła naukowego,
  • uzyskać wsparcie w pozyskaniu dofinansowania swojego projektu lub organizacji,
  • uzyskać pomoc w sprawach administracyjnych prowadzonej przez siebie organizacji,
  • zrealizować badanie, które wymaga dofinansowania i/lub zgodę komisji bioetycznej.

Napisz do nas lub zadzwoń! Z chęcią pomożemy i doradzimy!