Akademicka pielgrzymka na Jasną Górę.

Pielgrzymka

Jeżeli chcesz podziękować Bogu i Maryi za: zdrowie, zdaną maturę, wymarzone studia, zaliczenie roku, zaliczenie trudnego przedmiotu czy też znalezienie dobrej pracy lub też prosić o coś ważnego dla Ciebie, to czas spędzony podczas pieszej pielgrzymki będzie dla Ciebie najwłaściwszy.

Wyruszamy już 6 sierpnia 2012 r. rozpoczynając swoja pielgrzymkę od Mszy Świętej w Kościele Św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie a kończymy w dniu 14 sierpnia 2012 r. u stóp Najświętszej Marii Panny w Częstochowie. Czas tych specyficznych rekolekcji stanie się okazją do poszukiwania w drodze do Maryi mocnych fundamentów dla swojej wiary i chrześcijańskiej nadziei.

Zapraszamy do lekcji  wiary, poznania Boga i samego siebie, bowiem pielgrzymka to trud wędrowania w pogodzie i niepogodzie. Tę drogę pełną trudów i wyrzeczeń ofiarowujemy w konkretnych intencjach. Podczas niej co krok zdarzają się sytuacje, w których urzeczywistnia się przykazanie miłości. Przekonasz się, że drobny gest, uśmiech, słowo może dać więcej radości niż drogie podarunki. Poznasz, co to znaczy ofiarować siebie i dzielić się z bliźnim tym, co masz. To czas wewnętrznego skupienia, uwolnienia się od codziennej bieganiny i wsłuchania się w głos Boga.

Każdy, kto tylko chce przeżyć pielgrzymkę jako rekolekcje zarówno młodzi (jest ich najwięcej) jak i starsi, razem tworząc wielopokoleniową rodzinę pielgrzymów powinien wybrać się z nami.

Zapraszamy do pielgrzymowania z grupą Żółto-Białą akademickich grup "17-tych". Nasza grupa została założona przez studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i pod patronatem tej Uczelni od kilku lat podąża pielgrzymim szlakiem na Jasną Górę. Przewodnikiem grupy jest młody i energiczny ks. Michał Sienicki. Jesteśmy grupą młodą - tak stażem pielgrzymkowym, jak i wiekiem samych pielgrzymów. Co nie znaczy, że Ci starsi nie znajdą dla siebie miejsca w Żółto-Białej.

Nasza grupa jest pełna rozśpiewanych i radosnych pielgrzymów. Cieszymy się każdym wspólnym dniem w drodze do Częstochowy. Zmartwionych pocieszamy, smutnych rozweselamy, strapionych wspieramy dobrą radą. Osoby potrafiące grać na gitarze lub bębenku będą mogły również włączyć w tę radosną modlitwę. Ale pielgrzymka to nie festyn wędrowny. Modlitwa i rozważania są najważniejszą częścią każdego dnia. Z Bogiem w sercu idzie się zawsze raźniej. Nie unikamy również trudnych tematów w codziennych dyskusjach.

Grupa nie jest duża, więc nim dojdziesz do celu, poznasz każdego. Wspólne trudy i radości zbliżają pielgrzymów do siebie. Szczególnie upodobali sobie naszą grupę „pielgrzymkowi debiutanci”. I bynajmniej nie rezygnują po pierwszym razie.

Tegorocznym hasłem przewodnim 301 WPPA grup 17-stych jest ,,W DOMU MATKI” Wybierzcie zatem na ten krótki czas życie w Żółto-Białej. Pielgrzymka jak co roku odbywa się w dniach 6-14 sierpnia. Zapisy odbywają się kaplicy  Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w "Res Sacra Miser", ul. Krakowskie Przedmieście 62  , w dniach od 1 do 5 sierpnia w godzinach od 10 do 19.

Więcej  informacji na stronie: http://www.zoltobiala.info/

lub pod numerami telefonu

Jacek Kołota -  694486182