Koła Naukowe

Wszystkich studentów i doktorantów serdecznie zachęcamy do aktywnego działania w kołach naukowych!

Na każdym wydziale naszej uczelni funkcjonują koła zajmujące się różnymi dziedzinami wiedzy, związanymi z kierunkami Waszych studiów. Obecnie mamy 73 działające koła. Oznacza to doskonałą możliwość zdobycia nowych umiejętności, uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach oraz organizowania ich.

Koła naukowe odpowiadają za organizację takich przedsięwzięć jak warsztaty, konferencje naukowe, spotkania ze specjalistami, wyjazdy – jeśli chcesz spełniać się w roli organizatora, masz pomysł na ciekawe wydarzenie – z pewnością znajdziesz koło naukowe odpowiadające Twoim zainteresowaniom. Na spotkaniach koła będziecie mieli możliwość poznania nowych ludzi, którzy mają podobne pasje do Waszych! To również świetna okazja do integracji.

Zachęcamy nie tylko do dołączenia do kół, lecz także do aktywnego udziału w akcjach organizowanych przez inne koła – uważnie śledźcie strony internetowe kół i zwracajcie uwagę na plakaty, które rozwieszamy dla Was na korytarzach obu kampusów, a także do założenia i zarejestrowania własnego koła jeśli jeszcze takie nie funkcjonuje na naszej uczelni. Wystarczy, że znajdziecie innych zainteresowanych studentów i zarejestrujecie swoje koło.

Procedura rejestracji koła naukowego:

Wszystkie koła naukowe powinny być zarejestrowane przez Rektora UKSW. W tym celu należy złożyć w Biurze Rektorskim (p. 438) podanie (wraz z załącznikami) o rejestrację koła. Koła naukowe, które nie są zarejestrowane, nie mają podstaw prawnych do ubiegania się o dotacje.

Wymagane załączniki:

• Formularz rejestracyjny
  • Statut zatwierdzony przez mecenasa (p. 431)
  • Wykaz członków koła
  • Wykaz członków zarządu
  • Protokół z posiedzenia założycielskiego

Jeżeli dane koła naukowego uległy zmianie należy wypełnić formularz aktualizacyjny i złożyć go w Biurze Rektorskim, p. 438.

Wykaz aktualnie funkcjonujących kół znajdziecie na stronie internetowej: http://ksztalcenie.uksw.edu.pl

Badania naukowe na UKSW.pdf1.51 MB
Poradnik o tym jak zorganizować konferencję naukową -Bartłomiej Oręziak.pdf507.5 KB
Prawidłowe wydawanie zaświadczeń - 1 - Konrad Latoch.pdf341.04 KB